Innolift IM600.800 – Självlastande palldragare för skåpbilar, kap. 600 kg, lyfthöjd 700 mm
Artikelnummer: FRIM600.800
Frakt tillkommer
Finns i lager för omgående leverans
Beställningsvara
Beställningsvara
Innolift IM600.800 passar nästan alla vanliga skåpbilar och klarar gods upp till 600 kg. Den lyfter en pall till en höjd på 700 mm och gör att du snabbt och säkert kan lasta och lossa utan extra hjälpmedel. En perfekt lösning för verksamheter med återkommande leveranser och behov av effektiv hantering.
Tekniska data
  • Max lyftkapacitet: 600 kg
  • Lyfthöjd med pall: 700 mm
  • Passar nästan alla vanliga skåpbilar
  • Självlastande och mobil konstruktion
Passar bl.a. dessa bilmodeller:
Dörrens innermått behöver vara minst 800 mm bred och 1300 mm hög.
Citroen: Jumpy, Jumper (låg), Jumper (hög)
Fiat: Diabló skåp, Ducato låg, Ducato hög
Ford: Connect L (högt tak), Tourneo, Van
Hyundai: H1 Skåp
Iveco: Daily 29L (låg), Daily 29L (hög), Daily 35S (låg), Daily 35S (mellan), Daily 35S (hög)
Mercedes: Sprinter (låg), Sprinter (hög), Vario, Vito
Nissan: NV300 L1H1, NV300 L1H2, NV300 L2H1, NV300 L2H2
Opel: Movano, Vivaro
Peugeot: Boxer, Boxline Pick-Up, Expert
Renault: Master (H1), Master (H2, H3), Trafic (H1), Trafic (H2)
Toyota: Dyna, Hiace
Volkswagen: Crafter (låg), Crafter (hög), Transporter, Transporter (hög)
Platschef, MECA i Jönköping
Patrik Rydh
Platschef, MECA i Jönköping
Läs mer
Lastkapacitet
600 kg
Totallängd
1520 mm
Bredd
760 mm
Lyfthöjd
700 mm, med pall
Spänning
12V
Kapacitet
44Ah
Gaffellängd
1170 mm
Gaffelbredd
540 mm
Hjul
Polyuretan
Hjul Ø
75 x 60 mm (fram) / 100 x 40 mm (bak)
Drift
Batteri
Totalhöjd nedsänkt
1200 mm
Totalhöjd upphissad
1890 mm
Längd utan gafflar
350 mm
Totalvikt (inkl. batteri)
180 kg
Tillbehör
Liknande samt relaterade produkter
×
Begär offert för Innolift IM600.800 – Självlastande palldragare för skåpbilar, kap. 600 kg, lyfthöjd 700 mm